Neformální setkání rodičů a přátel naší školy

Těšíme se na vás ve čtvrtek 19. října od 19.00 v Moravské galerii (Uměleckoprůmyslové muzeum, Husova 14). Kromě jídla a pití jsme pro vás opět připravili atraktivní program: exhibice v taekwondu Libora Macháně, těšit se můžete na hudební vystoupení Huga a VendY, DJ bude náš učitel Roman Procházka a překvapení.
Registrační formulář

Vojtěch Hlavenka v Labyrinthu

JEDNOU za tři měsíce budeme do Labyrinthu zvát mladé lidi, kteří nám představí svoji dosavadní cestu. Prvním hostem bude v pondělí 25.září v 17hod v Modrém domě (Královopolská 3052/139) VOJTĚCH HLAVENKA. Co vše je možné dokázat už na střední škole? Jak Vojta pracuje se svým časem? Jak se rozhodnout v čem podnikat? Jak se vede startup?   Cílem tohoto setkání je předat vám osobní zkušenosti ze začátku podnikání a inspirovat vaše děti ke smysluplnému využití jejich volného času. Vezměte je určitě s sebou.
Pozvánka

1.školní den

Milí rodiče, rád bych vám a vašim dětem popřál skvělý školní rok. Přes letní čas jsme dělali vše proto, aby to skvělý rok mohl opravdu být. Sice nemůžeme přesně předpovídat jaká bude budoucnost, ale můžeme se na ní společně podílet. Oceňujme se, chvalme se, podporujme se, při řešení nepříjemných situací buďme k sobě citliví. Těším se na společné chvíle a jsem vděčný, že je mohu trávit i s vámi. Srdečně Břetislav Svozil
Otevřít

Vernisáž Hrdinové_Viliam Slaminka,14. 11. 2022,16h

Kdo nezatoužil být hrdinou, kdo nezná Supermana nebo Batmana? Hrdinství, hravost, ftip, to vše najdete v obrazech Viliama Slaminky. Přijďte se Viliama zeptat, jaké volí přístupy, techniky nejen k tvorbě, ale i v životě. Od začátku školního roku v prostorách školy vystavuje slovenský vizuální umělec VILIAM SLAMINKA, který se zabývá kromě volné tvorby také komiksem, ilustrací a výukou. http://viliamslaminka.blogspot.com/ Inspiraci pro kolekci grafik si přinesl z vyučování na Základní umělecké škole. Tematicky se jedná o svalnáče, superhrdiny, automobily, ale i přírodu, hmyz a především mravence. Nepřímým motivem celé série je míchání barev. Překlápěním = zrcadlením vzniká hra s barevnými odstíny, ale i nahodilost výsledného obtisku. Hravost je i ve významové rovině, kde mravenci mohou zastupovat i lidi v hustém provozu velkoměsta. Svalnáči nesou nákup, věší prádlo nebo si přímo hrají s dětmi. Spider-man nebo Ant-man trochu jinak...A v neposlední řadě i odkaz na mezilidskou toleranci skrze všechny barvy duhy, ale i k přírodě a všem jejím tvorům (ani mravence nezašlápneš). Program: - Hudební zahájení, - Komentovaná prohlídka, - Tvorba v podobě malého workshopu inspirovaná výstavou, - Poděkování umělci, - Neformální setkání s občerstvením, Kde: Labyritnh - laboratorní škola DIGI centrum, 6.p. Žerotínovo náměstí 6 Brno 602 00 Projekt, Škola jako galerie, galerie jako škola, a jeho aktivity probíhají za podpory Statutármího města Brno. Děkujeme.
Otevřít

Zápis a umělecké dílny 27. 4. 2022, UMPRUM

Otevřít

Dernisáž Linoryt Miloš Sláma 25. 4. 2022

Otevřít

Výstava a workshopy Linoryt Miloš Sláma 03-04/2022

Otevřít

Výstava Civilizovaná žena, leden - únor 2022

Otevřít

Výstava & workshopy Hodina dějepisu, Jan Karpíšek

Otevřít

Zahájení a dílny pro 1. ročník _ 1. 9. 2021

Otevřít

Příměstské kempy 2021

Otevřít

Výstava reprodukce obrazu Hlava Medusy

Otevřít

Workshop s fotoateliérem DIVÝ TVOR _ 7.A

Divý tvor je fotoateliér, který pracuje s různými umělěckými koncepty. Nahlédněte, prosím, na jejich webové stránky: https://divytvor.cz/. Naše 7.A se může těšit na aktivní spolupráci a nový pohled na fotografii, jako na živý obraz. Sedmáci budou hledat linku mezi fotografickými záběry, aby mohli vytvořit komiks a fotografiím vnuknout život skrze komiksové bubliny.
Otevřít

Výstava plakátů Rajlich 100_ 5. výročí Labyrinthu

Výstava plakátů na téma 5. výročí Labyrinthu. Díky dlouhodobé spolupráci s Moravskou galerií jsme se mohli inspirovat výstavou Rajlich 100, jeho plakáty a nejoblíbenější technikou, koláží. Jak Rajlich sám říkal: "Maluji nůžkami a lepidlem". A co jsme my namalovali nůžkami a lepidlem? Nahlédněte do naší virtuální galerie viz Fotogalerie. Děkujeme za spolupráci Moravské galerii. Výstava i workshopy Rajlich 100 probíhají v rámci projektu Škola jako galerie, galerie jako škola za finanční podpory statutárního města Brna.
Otevřít

Hlava Medusy, výtvarné workshopy s MG

Otevřít

Výtvarné workshopy s Irenou Iškievovou

V rámci projektu "Škola jako galerie, galerie jako škola" pokračujeme s dalším ročníkem. Tentokrát budeme tvořit ve všech 4. třídách na téma Živočich a ekosystém. V úvodu se krátce zamyslíme nad tématem a jeho provázaností s těžbou dřeva, výrobou a recyklací papíru. Irena Iškievová nám představí, jak si jednoduše navrhnout a vytvořit vlastní grafiku, potiskneme si vlastnoručně vyrobený sešit či malou knihu. Výrobě sešitu bude předcházet sběr ekologického materiálu z papíru, jako jsou krabičky + krabice - papírové, kartonové (např. od bot, spotřebičů, oblečení, jídla, pizzy atd.), kelímky od kávy, sáčky od svačiny, tretra packy a další.
Otevřít

Kapky na kameni_výtvarné a literární dílny

Insparací pro samotné workshopy a edukativní výstup nám bude kniha. Kniha Kapky na kameni vypráví skutečné životní příběhy 50 žen a dívek z Česka a Slovenska, z období posledních dvou století. Je určena primárně pro děti, ale nejlépe zafunguje, když si ji budou spolu s dětmi číst rodiče nebo učitelé. Napsaly a ilustrovaly ji autorky, které vyprávějí o vědkyních, političkách, sportovkyních, umělkyních i úplně obyčejných ženách. Spojuje je jedno – schopnost vykročit z řady, postavit se proti konvencím a dát společnosti najevo, že ženy jsou rovny mužům, že mohou vykonávat stejné profese a že by měly mít stejné podmínky i příležitosti. „K sesbírání příběhů nás inspirovala úspěšná kniha Příběhy na dobrou noc pro malé rebelky. Protože jsme v ní našly jen jedinou českou ženu, rozhodly jsme se vydat knihu vlastní. Ženy, které jsme vybraly, byly a jsou nenápadné, ale nesmírně houževnaté bojovnice. Ne vždy byly ve svém oboru nejlepší, nejúspěšnější, světové. Ne vždy skončily ověnčené vavříny. A ne všechny přežily. A přece si zaslouží naši pozornost, protože jako kapky na kameni, krůček po krůčku, prošlapaly cestičku mnoha dalším.“ Kniha zároveň funguje jako netradiční učebnice historie. Obsahuje časovou osu s významnými milníky a na jednotlivých příbězích se dají krásně ilustrovat historické souvislosti.
Otevřít

LASKAVÝ PETR _ Karetní hra _ prodej

LASKAVÝ PETR je karetní hra pro všechny, kteří chtějí být alespoň o chloupek laskavější. Vznik Laskavého Petra začal Světovým dnem laskavosti, kdy jsme od všech tříd posbírali nápadníky plné laskavostí. Z laskavostí jsme vybrali ty, které bychom rádi viděli kolem sebe a sami na ně pamatovali v každodenním životě. Teď už jen stačilo přetvořit Černého Petra na Laskavého. Spolu s ilustrátorkou Klárou Horákovou, jsme vytvořili hru, která je plná hravých úkolů a laskavých ilustrací. Balíček karet si můžete objednat na e-mailové adrese: kafkova@labyrinthschool.cz. Cena za 1 balíček: 250,- Kč + balné a poštovné. Balné a poštovné se odvíjí od počtu balíčků. Minimální balné a poštovné 80,- Kč v ČR.
Otevřít

Rajlich 100 _ workshopy 2021

Umělecké workshopy se uskuteční ve dlouholeté spolupráci s Moravskou galerií. Online workshopy se inspirují aktuální výstavou RAJLICH 100 a proběhnou na přelomu února a března 2021. Všichni žáci a s nimi i jejich pedagogové dostanou možnost si projít procesem navrhování plakátu pod vedením lektorského oddělení MG. A kdo vlastně byl Jan Rajlich st.? Jan Rajlich st. (*1920 – † 2016) byl malíř, grafik a designér narozený v Brně, který se ve světě proslavil, jako zakladatel Bienále Brno. Workshopy se uskutečňují v rámci projektu “Škola jako galerie, galerie jako škola” za finanční podpory statutárního města Brna.
Otevřít

The Rodina _ workshopy, výstava, hra

Dalšími aktivitami v rámci projektu "Škola jako galerie, galerie jako škola" jsou výtvarné workshopy s Terezou a Vítem Ruller z designového studia The Rodina, ve spolupráci s Kamilou Musilovou. Workshopy jsou určené pro žáky třetích tříd a proběhnou částečně online a částečně živě. Celá spolupráce vyústí fyzickou výstavou přímo ve škole a virtuální výstavou prostřednictví online hry. The Rodina (therodina.com) je designové studio, za kterým stojí Tereza a Vit Ruller, narození původně v Brně, nyní žijící a pracující v Amsterdamu. Ve své práci často zkoumají prostorové a interaktivní možnosti virtuálních prostředí jako prostoru pro nové myšlenky a estetiku, které vycházejí z prostředí mezi kulturou a technologií. Pohybují se na hranici grafického designu, performance, interaktivních webů a instalací. Jejich klienty jsou převážně kulturní instituce jako například Harvard GSD (USA), FRONT International (USA), Sonic Acts Foundation (NL) či Hyundai Card Library Seoul (KOR). Za finanční podporu děkujeme statutárnímu městu Brno
Otevřít

Světový den laskavosti 2020

Otevřít

Brno předměstí Vídně _ workshopy a výstava

Otevřít

Klára Horáková _ permanentní ilustrace a workshopy

Otevřít

Art camps

Otevřít

Škola jako galerie, galerie jako škola _ 2020

V Labyrinthu vytváříme prostor pro budoucnost, jehož nedílnou součástí je umění. Umění vnímáme v jeho celé šíři, jehož součástí je nejen výtvarná a hudební výchova, ale také tanec, nový cirkus, architektura, film a mnohé další umělecké směry. V tomto projektu se zaměřujeme na interakci mezi umělci či uměleckými institucemi, pedagogy a žáky. Jeho součástí jsou kreativní workshopy, interaktivní výstavy, společné vernisáže či výstavy žáků a umělců. Chceme dát žákům možnost k rozvíjení kreativního a inovativní myšlení. Současně vnímáme umění, jako nástroj k budování hodnot, citlivějšího vnímání, uvědomění si dopadu na sebe i okolí, Dlouhodobě spolupracujeme s umělci a uměleckými institucemi. Za finanční podporu děkujeme statutárnímu městu Brno
Otevřít