Kdo nezatoužil být hrdinou, kdo nezná Supermana nebo Batmana? Hrdinství, hravost, ftip, to vše najdete v obrazech Viliama Slaminky. Přijďte se Viliama zeptat, jaké volí přístupy, techniky nejen k tvorbě, ale i v životě. Od začátku školního roku v prostorách školy vystavuje slovenský vizuální umělec VILIAM SLAMINKA, který se zabývá kromě volné tvorby také komiksem, ilustrací a výukou. http://viliamslaminka.blogspot.com/ Inspiraci pro kolekci grafik si přinesl z vyučování na Základní umělecké škole. Tematicky se jedná o svalnáče, superhrdiny, automobily, ale i přírodu, hmyz a především mravence. Nepřímým motivem celé série je míchání barev. Překlápěním = zrcadlením vzniká hra s barevnými odstíny, ale i nahodilost výsledného obtisku. Hravost je i ve významové rovině, kde mravenci mohou zastupovat i lidi v hustém provozu velkoměsta. Svalnáči nesou nákup, věší prádlo nebo si přímo hrají s dětmi. Spider-man nebo Ant-man trochu jinak...A v neposlední řadě i odkaz na mezilidskou toleranci skrze všechny barvy duhy, ale i k přírodě a všem jejím tvorům (ani mravence nezašlápneš). Program: - Hudební zahájení, - Komentovaná prohlídka, - Tvorba v podobě malého workshopu inspirovaná výstavou, - Poděkování umělci, - Neformální setkání s občerstvením, Kde: Labyritnh - laboratorní škola DIGI centrum, 6.p. Žerotínovo náměstí 6 Brno 602 00 Projekt, Škola jako galerie, galerie jako škola, a jeho aktivity probíhají za podpory Statutármího města Brno. Děkujeme.
Divý tvor je fotoateliér, který pracuje s různými umělěckými koncepty. Nahlédněte, prosím, na jejich webové stránky: https://divytvor.cz/. Naše 7.A se může těšit na aktivní spolupráci a nový pohled na fotografii, jako na živý obraz. Sedmáci budou hledat linku mezi fotografickými záběry, aby mohli vytvořit komiks a fotografiím vnuknout život skrze komiksové bubliny.
Výstava plakátů na téma 5. výročí Labyrinthu. Díky dlouhodobé spolupráci s Moravskou galerií jsme se mohli inspirovat výstavou Rajlich 100, jeho plakáty a nejoblíbenější technikou, koláží. Jak Rajlich sám říkal: "Maluji nůžkami a lepidlem". A co jsme my namalovali nůžkami a lepidlem? Nahlédněte do naší virtuální galerie viz Fotogalerie. Děkujeme za spolupráci Moravské galerii. Výstava i workshopy Rajlich 100 probíhají v rámci projektu Škola jako galerie, galerie jako škola za finanční podpory statutárního města Brna.
Irena Iškievová is an artist who will introduce a graphic print and book binding to us during art workshops with the 4th classes. The theme is an animal and ecosystems.
Insparací pro samotné workshopy a edukativní výstup nám bude kniha. Kniha Kapky na kameni vypráví skutečné životní příběhy 50 žen a dívek z Česka a Slovenska, z období posledních dvou století. Je určena primárně pro děti, ale nejlépe zafunguje, když si ji budou spolu s dětmi číst rodiče nebo učitelé. Napsaly a ilustrovaly ji autorky, které vyprávějí o vědkyních, političkách, sportovkyních, umělkyních i úplně obyčejných ženách. Spojuje je jedno – schopnost vykročit z řady, postavit se proti konvencím a dát společnosti najevo, že ženy jsou rovny mužům, že mohou vykonávat stejné profese a že by měly mít stejné podmínky i příležitosti. „K sesbírání příběhů nás inspirovala úspěšná kniha Příběhy na dobrou noc pro malé rebelky. Protože jsme v ní našly jen jedinou českou ženu, rozhodly jsme se vydat knihu vlastní. Ženy, které jsme vybraly, byly a jsou nenápadné, ale nesmírně houževnaté bojovnice. Ne vždy byly ve svém oboru nejlepší, nejúspěšnější, světové. Ne vždy skončily ověnčené vavříny. A ne všechny přežily. A přece si zaslouží naši pozornost, protože jako kapky na kameni, krůček po krůčku, prošlapaly cestičku mnoha dalším.“ Kniha zároveň funguje jako netradiční učebnice historie. Obsahuje časovou osu s významnými milníky a na jednotlivých příbězích se dají krásně ilustrovat historické souvislosti.
Kind Peter_card game Price 1 package: 250,- CZK + packing and shipping.
Umělecké workshopy se uskuteční ve dlouholeté spolupráci s Moravskou galerií. Online workshopy se inspirují aktuální výstavou RAJLICH 100 a proběhnou na přelomu února a března 2021. Všichni žáci a s nimi i jejich pedagogové dostanou možnost si projít procesem navrhování plakátu pod vedením lektorského oddělení MG. A kdo vlastně byl Jan Rajlich st.? Jan Rajlich st. (*1920 – † 2016) byl malíř, grafik a designér narozený v Brně, který se ve světě proslavil, jako zakladatel Bienále Brno. Workshopy se uskutečňují v rámci projektu “Škola jako galerie, galerie jako škola” za finanční podpory statutárního města Brna.
Dalšími aktivitami v rámci projektu "Škola jako galerie, galerie jako škola" jsou výtvarné workshopy s Terezou a Vítem Ruller z designového studia The Rodina, ve spolupráci s Kamilou Musilovou. Workshopy jsou určené pro žáky třetích tříd a proběhnou částečně online a částečně živě. Celá spolupráce vyústí fyzickou výstavou přímo ve škole a virtuální výstavou prostřednictví online hry. The Rodina (therodina.com) je designové studio, za kterým stojí Tereza a Vit Ruller, narození původně v Brně, nyní žijící a pracující v Amsterdamu. Ve své práci často zkoumají prostorové a interaktivní možnosti virtuálních prostředí jako prostoru pro nové myšlenky a estetiku, které vycházejí z prostředí mezi kulturou a technologií. Pohybují se na hranici grafického designu, performance, interaktivních webů a instalací. Jejich klienty jsou převážně kulturní instituce jako například Harvard GSD (USA), FRONT International (USA), Sonic Acts Foundation (NL) či Hyundai Card Library Seoul (KOR). Za finanční podporu děkujeme statutárnímu městu Brno
V Labyrinthu vytváříme prostor pro budoucnost, jehož nedílnou součástí je umění. Umění vnímáme v jeho celé šíři, jehož součástí je nejen výtvarná a hudební výchova, ale také tanec, nový cirkus, architektura, film a mnohé další umělecké směry. V tomto projektu se zaměřujeme na interakci mezi umělci či uměleckými institucemi, pedagogy a žáky. Jeho součástí jsou kreativní workshopy, interaktivní výstavy, společné vernisáže či výstavy žáků a umělců. Chceme dát žákům možnost k rozvíjení kreativního a inovativní myšlení. Současně vnímáme umění, jako nástroj k budování hodnot, citlivějšího vnímání, uvědomění si dopadu na sebe i okolí, Dlouhodobě spolupracujeme s umělci a uměleckými institucemi. Za finanční podporu děkujeme statutárnímu městu Brno