Mary's Meals

Workshop s Mary´s Meals  Žáci 5. ročníku se ve čtvrtek zúčastnili workshopu, který si pro ně připravila paní Kristina Třešková z organizace Mary´s Meals. Workshop navazoval na výuku vlastivědy v 5 ročníku. Žáci se seznámili s diverzitou světa. Porovnali svůj život s životem dětí z rozvojových zemí a měli možnost ochutnat kaši, kterou organizace pro tyto děti zabzpečuje. Těší nás, že během workshopu nejen aktivně kladli otázky, ale sami také projevili zájem pomoci. Aktuálně plánují například sbírku školních potřeb či aktivní zapojení do štafety "Move for hope"
Otevřít

Žákovská konference - Jak se dobře cítit ve škole

Ve středu 13. března se zástupci našeho Žákovského parlamentu (1. stupeň - Jan Polčák, Sára Halíková, 2. stupeň - David Obdržálek a Matyáš Tirpák) zúčastnili žákovské konference v Ratíškovicích, jejíž tématem byl WELL-BEING. Naši žáci odprezentovali příspěvek s názvem "Jak se dobře cítit ve škole - Žákovský parlament a well-being." Děkujeme jim za reprezentaci, máme radost, že účastí na konferenci získali také cenné zkušenosti s vystupováním před větším počtem osob. Na akci je doprovázely koordinátorky Žákovského parlamentu - paní učitelky Monika Votava Mandelíčková a Julie Grombířová.
Fotky

Výprava za sněhem

První březnový týden nás čekal lyžařský kurz v rakouském Loferu. Byť v Brně už pomalu vítáme jaro, na vrcholcích Alp nás i tak čekal sníh. Během týdne na nás vykoukly hory zalité sluníčkem a výhledy do všech stran. Úspěšně jsme pracovali na našem lyžařském stylu a podporovali se navzájem. Ke slovu se dostalo i vrstevnické učení a naši zkušení sjezdaři posouvali schopnosti ostatních dětí. Podvečerní čas jsme věnovali budování příjemné atmosféry, vzniku nových přátelství a společnému sdílení při hraní deskovek nebo během závěrečné taneční párty. Do Brna jsme si dovezli sice bolavé nohy, ale rozhodně také spoustu energie, společných zážitků a vzpomínek. A především vědomí toho, že ač jsme byli z různých ročníků napříč Labyrinthem, dokážeme být skvělá parta.
Fotky

Školní ples 2024

V loňském roce jsme jako školní parlament poprvé organizovali ples pro děti z 1. stupně. Protože se jeho organizace povedla, řekli jsme si, že ho zorganizujeme znovu i letos. Abychom akci zpřístupnili pro co největší počet dětí a zajistili jsme prostor na tanečním parketu, rozdělili jsme ples do dvou termínů. V úterý 20. 2. mohly plesat děti z 3. až 5. třídy a ve čtvrtek 22. 2. pak mohl zase 1. a 2. ročník. Při organizaci jsme si v parlamentu rozdělili úkoly a různé role, což nám pomohlo zajistit, že jsme na nic nezapomněli. Každý si mohl vybrat, s čím by chtěl pomoct. Nabízela se např. funkce vítač, moderátor, DJ či fotograf. Nezapomněli jsme na vytvoření fotokoutku a přípravu občerstvení. Plesu se v obou termínech zúčastnilo hodně dětí, ale ne každý měl odvahu začít tančit - díky tomu rychle ubylo občerstvení. ? Do programu jsme zařadili také jednu společenskou hru, židličkovanou. Měli jsme předem sestavený playlist, ale snažili jsme se občas zahrát i písničku na přání. Velmi oceňujeme zapojení 3. ročníku, který zajistil kulturní vložku, a to divadelní představení s názvem “Bláznivá pětka na plese”. Organizace plesu se nám povedla nejen díky zapojení nás, parlamenťáků, ale taky družinářů, kteří nám pomáhali vše koordinovat a usměrňovat divočejší účastníky. Z plesu máme celkově velmi pozitivní pocit a víme, že bychom pro příště chtěli zlepšit volbu hudby pro dámskou a pánskou volenku a lépe koordinovat průběh občerstvení. Už teď se těšíme na ples v roce 2025! Matěj Brablec 4.B
Otevřít

The Erasmus+ Bridges Over Troubled Waters

Bridges Over Troubled Waters (The Erasmus+, Partnerství malého rozsahu: 2021-2-CZ01-KA210-SCH-000051068)
Otevřít

Honeywell

Naši čtvrťáci měli možnost zúčastnit se programu Honeywell pro školy. Během krátkých workshopů zjistili, proč a jak letadla létají, nadesignovali si svá letadýlka tak, aby byla funkční, vyzkoušeli si, jaké pocity zažívá pilot v kokpitu, pomocí robotů napsali svá jména nebo je programovali, aby našli cestu z bludiště. Moc děkujeme našim hostitelům za příjemný den naplněný zajímavými aktivitami a věříme, že jsme Honeywell nenavštívili naposledy.
Otevřít

Škola jako galerie, galerie jako škola

Letos v prosinci žáci 8. tříd navštívili kreativní prostředí umělců přímo u nich v ateliéru. V budově 2. stupně je vystaven od začátku školního roku dřevěný objekt sochaře a restaurátora Ondřeje Máchy. Společně s dalšími umělci tvoří v ateliérech na Dukelské, kam se mnozí přestěhovali ze Zbrojovky. Podařilo se jim setkat s Vendulou Chalánkovou, známou zejména jejími ilustracemi a kolážemi. Petrem Lysáčkem, který ve své práci využívá širokou škálu médií (z nichž některá mísí dohromady): instalace, objekt, fotografie, malba, video, performance a viděli i tvorbu Ester Hotové, která se pohybuje mezi malbou, ilustrací a instalací preparovaného biologického materiálu. Vystavený objekt ve škole je z materiálu, který Ondřej zrecykloval. Jedná se o okna hal Zbrojovky, kde měl umělec společně s dalšími umělci ateliéry, které se zbouraly. Součástí instalace je i dětmi oblíbená, drzá Verka writerka reagující na dění ve svém světě svérázným způsobem. "Píše, kde se jí zachce a v poslední době proniká z ulice také do výstavních prostorů. Máchův dědeček, myslivec, ji našel na silnici čerstvě přejetou. Odnesl ji svému kamarádovi, preparátorovi, a ten se postaral, aby Verka mohla ještě dlouho těšit ostatní svými trefnými texty." ................................................................................ Akce se uskutečnila v rámci projektu Škola jako galerie, galerie jako škola za finanční podpory statutárního města Brna. Děkujeme
Otevřít

Vánoční dílničky

Otevřít

Projektový týden s žáky partnerské školy Bielefeld

V listopadu měli žáci 7. ročníku projektový týden spolu s žáky partnerské německé školy v Bielefeldu. Tématem byla kvalita ovzduší a vliv na naše zdraví, nicméně hlavním cílem bylo umožnit žákům poznat se navzájem a procvičit jazykové dovednosti - v květnu příštího roku totiž navštívíme Bielefeld. Díky skvělé práci týmu žáků Black Peppers si i vy můžete v kostce projít program jednotlivých dnů.
Otevřít

Rok v Labyrinthu 2023 - video

Vánoční svátky v nás často evokují vzájemnost a pospolitost. Totéž na nás dýchá i z videa, které pro Labyrinth natočil a sestříhal jeden z rodičů našich žáků, pan Radovan Kramář - Malhorn Production. Moc za to děkujeme.
Otevřít

JAK VZNIKÁ KNIHA

V pondělí zažily druháci workshop na téma JAK VZNIKÁ KNIHA s Pavlem Pražákem aka Mae Sara V úvodu se děti dozvěděly, jak vzniká kniha, a jaké může mít podoby, seznámily se s různými profesemi, které se vznikem knížky souvisí, vyzkoušely si složit leporelo. V druhé části děti tvořily své vlastní komiksové příběhy, situace, ilustrace ke konkrétním námětům. Jak se jim tom podařilo, se přijďte přesvědčit v pondělí 27.11.2023 v 16 hodin do DIGI centra do 6. patra v Bílém domě. Srdečně vás zveme na setkání s autorem a komentovanou prohlídku obrazů. Mužete se dozvědět, proč některé z nich autor nazývá "polštářové" a těšit se můžete i na hudební překvapení. MAE SARA miluje akvarelové barvy, ilustruje, animuje, spojuje obrazy s hudbou. Vede nízkonákladové vydavatelství a pomáhá na svět různým publikacím. https://maesara.cz/ Teď aktuálně běží kampaň na hithitu, kde si můžete objednat leporelo s kapesním atlasem čertů v akvarelovém podání. ............................................................................................................................................................................................................................................... Workshopy se uskutečňují v rámci projektu Škola jako galerie, galerie jako škola za finanční podpory statutárního města Brna. Děkujeme.
Fotky

PROJEKTOVÝ TÝDEN 6. ROČNÍKU: UDRŽITELNÁ (S)POTŘEBA

Šestý ročník se první listopadový týden zabýval problematikou udržitelnosti. Cílem bylo uvědomit si, jak fungují různé oblasti života a jak každý z nás může přispět k tomu, abychom se chovali zodpovědně k naší planetě. Děti sbíraly informace nejen prostřednictvím různých workshopů, ale i v terénu (např. ve firmě Young Primitive, která šije udržitelnou módu, nebo v bezobalových obchodech). V praktických dílnách si vyzkoušely vyrábění dle zásad reuse/upuse/recycle. V šicí dílně například využívaly zbytky látek k výrobě sáčků do bezobalových obchodů, ve stolařské dílně vytvářely ze zbytků dřeva fotbalové branky, závěsy na květiny, v kuchyni zpracovávaly bio jablka na křížaly nebo jablečný dezert. V pátek šesťáci připravili prezentaci pro rodiče a každý odcházel se svým osobním „akčním plánem“ udržitelného chování, tzn. jakým způsobem se pokusí v následujícím měsíci změnit své chování, aby méně zatěžoval životní prostředí.
Fotky

LAB-O-WEEN V LABYRINTHU

Letos na konci října se naše škola opět naladila na halloweenskou notu. Za podpory Žákovského parlamentu a školní družiny se Lab-o-ween organizoval na 1. i 2. stupni. Kostýmy byly opravdu nápadité, nechyběly aktivity a různé dobroty. Na 2. stupni Žákovský parlament zorganizoval volbu nejlepších masek. Katie, Adina a Anička ze 6. ročníku připravily halloweenskou cukrárnu. Na 1. stupni probíhalo halloweenské učení. Bohužel nám nepřálo počasí, takže nemohl proběhnout odpolední průvod se světýlky na cestě do Petrina, ale i tak si děti den s Halloweenem užily.
Fotky

Na Eiffelovku a ještě dál

Třetí říjnový týden našim šesťákům přinesl poznávání nových krajin, chutí, vůní a hlavně nová česko-francouzská přátelství. V rámci projektu Erasmus+: Mobility jsme se společně vydali prozkoumat krásy Paříže a především zjistit, jak to chodí na naší partnerské škole Lab School Paris. Ve škole nás čekalo vřelé přivítání doprovázené ochutnávkou francouzských sýrů a přípravou palačinek. Náhodě jsme nenechali ani objevování Paříže a navštívili vše, co musí správný cestovatel vidět. Prohlédli si město z vrcholu Eiffelovky, obdivovali večerní Notre Dame, odpočinuli si na plavbě po Seině a ponořili se do minulosti a krásy umění v Louvru. Nepřivezli jsme si z Paříže pouze spoustu zážitků, ale nová kamarádství nejen z řad pařížských dětí, ale hlavně mezi námi šesťáky, a to se počítá.
Fotky

Workshopy s Filharmonií Brno

Minulý týden zažily děti z 1. stupně ve škole workshopy ve spolupráci s Filharmonií Brno. Vyzkoušely si práci s rytmem, hru na vlastní tělo, ale i na rozmanité nástroje. Vybraná témata se propojila s Integrovanou tematickou výukou (ITV). ................................................................................................................................................................................................................................................................ Workshopy se uskutečnily v rámci projektu Škola jako galerie, galerie jako škola za finanční podpory statutárního města Brna.
Fotky

Zahajovací oheň v Petrinu

Ve čtvrtek jsme v družině s dětmi zahájili školní rok! Provázelo nás zpívání s kytarou u slavnostního ohně a hraní her v Petrinu. Užili jsme si POPCORN a opékání rohlíků! Těšíme se na další společné akce v Petrinu!
Fotky

Rok v Labyrinthu 2023

Tak jako každý rok, jsme se i letos všichni společně sešli na celoškolní akci Rok v Labyrinthu. Tentokrát nám děti ukázaly nejen co vše v Labyritnhu zažily, ale také jsme měli příležitost si zažít jaké to je být žákem.
Fotky