The Erasmus+ Bridges Over Troubled Waters

Bridges Over Troubled Waters (The Erasmus+, Partnerství malého rozsahu: 2021-2-CZ01-KA210-SCH-000051068)
Otevřít

Honeywell

Naši čtvrťáci měli možnost zúčastnit se programu Honeywell pro školy. Během krátkých workshopů zjistili, proč a jak letadla létají, nadesignovali si svá letadýlka tak, aby byla funkční, vyzkoušeli si, jaké pocity zažívá pilot v kokpitu, pomocí robotů napsali svá jména nebo je programovali, aby našli cestu z bludiště. Moc děkujeme našim hostitelům za příjemný den naplněný zajímavými aktivitami a věříme, že jsme Honeywell nenavštívili naposledy.
Otevřít

Škola jako galerie, galerie jako škola

Letos v prosinci žáci 8. tříd navštívili kreativní prostředí umělců přímo u nich v ateliéru. V budově 2. stupně je vystaven od začátku školního roku dřevěný objekt sochaře a restaurátora Ondřeje Máchy. Společně s dalšími umělci tvoří v ateliérech na Dukelské, kam se mnozí přestěhovali ze Zbrojovky. Podařilo se jim setkat s Vendulou Chalánkovou, známou zejména jejími ilustracemi a kolážemi. Petrem Lysáčkem, který ve své práci využívá širokou škálu médií (z nichž některá mísí dohromady): instalace, objekt, fotografie, malba, video, performance a viděli i tvorbu Ester Hotové, která se pohybuje mezi malbou, ilustrací a instalací preparovaného biologického materiálu. Vystavený objekt ve škole je z materiálu, který Ondřej zrecykloval. Jedná se o okna hal Zbrojovky, kde měl umělec společně s dalšími umělci ateliéry, které se zbouraly. Součástí instalace je i dětmi oblíbená, drzá Verka writerka reagující na dění ve svém světě svérázným způsobem. "Píše, kde se jí zachce a v poslední době proniká z ulice také do výstavních prostorů. Máchův dědeček, myslivec, ji našel na silnici čerstvě přejetou. Odnesl ji svému kamarádovi, preparátorovi, a ten se postaral, aby Verka mohla ještě dlouho těšit ostatní svými trefnými texty." ................................................................................ Akce se uskutečnila v rámci projektu Škola jako galerie, galerie jako škola za finanční podpory statutárního města Brna. Děkujeme
Otevřít

Vánoční dílničky

Otevřít

Projektový týden s žáky partnerské školy Bielefeld

V listopadu měli žáci 7. ročníku projektový týden spolu s žáky partnerské německé školy v Bielefeldu. Tématem byla kvalita ovzduší a vliv na naše zdraví, nicméně hlavním cílem bylo umožnit žákům poznat se navzájem a procvičit jazykové dovednosti - v květnu příštího roku totiž navštívíme Bielefeld. Díky skvělé práci týmu žáků Black Peppers si i vy můžete v kostce projít program jednotlivých dnů.
Otevřít

Rok v Labyrinthu 2023 - video

Vánoční svátky v nás často evokují vzájemnost a pospolitost. Totéž na nás dýchá i z videa, které pro Labyrinth natočil a sestříhal jeden z rodičů našich žáků, pan Radovan Kramář - Malhorn Production. Moc za to děkujeme.
Otevřít

JAK VZNIKÁ KNIHA

V pondělí zažily druháci workshop na téma JAK VZNIKÁ KNIHA s Pavlem Pražákem aka Mae Sara V úvodu se děti dozvěděly, jak vzniká kniha, a jaké může mít podoby, seznámily se s různými profesemi, které se vznikem knížky souvisí, vyzkoušely si složit leporelo. V druhé části děti tvořily své vlastní komiksové příběhy, situace, ilustrace ke konkrétním námětům. Jak se jim tom podařilo, se přijďte přesvědčit v pondělí 27.11.2023 v 16 hodin do DIGI centra do 6. patra v Bílém domě. Srdečně vás zveme na setkání s autorem a komentovanou prohlídku obrazů. Mužete se dozvědět, proč některé z nich autor nazývá "polštářové" a těšit se můžete i na hudební překvapení. MAE SARA miluje akvarelové barvy, ilustruje, animuje, spojuje obrazy s hudbou. Vede nízkonákladové vydavatelství a pomáhá na svět různým publikacím. https://maesara.cz/ Teď aktuálně běží kampaň na hithitu, kde si můžete objednat leporelo s kapesním atlasem čertů v akvarelovém podání. ............................................................................................................................................................................................................................................... Workshopy se uskutečňují v rámci projektu Škola jako galerie, galerie jako škola za finanční podpory statutárního města Brna. Děkujeme.
Fotky

PROJEKTOVÝ TÝDEN 6. ROČNÍKU: UDRŽITELNÁ (S)POTŘEBA

Šestý ročník se první listopadový týden zabýval problematikou udržitelnosti. Cílem bylo uvědomit si, jak fungují různé oblasti života a jak každý z nás může přispět k tomu, abychom se chovali zodpovědně k naší planetě. Děti sbíraly informace nejen prostřednictvím různých workshopů, ale i v terénu (např. ve firmě Young Primitive, která šije udržitelnou módu, nebo v bezobalových obchodech). V praktických dílnách si vyzkoušely vyrábění dle zásad reuse/upuse/recycle. V šicí dílně například využívaly zbytky látek k výrobě sáčků do bezobalových obchodů, ve stolařské dílně vytvářely ze zbytků dřeva fotbalové branky, závěsy na květiny, v kuchyni zpracovávaly bio jablka na křížaly nebo jablečný dezert. V pátek šesťáci připravili prezentaci pro rodiče a každý odcházel se svým osobním „akčním plánem“ udržitelného chování, tzn. jakým způsobem se pokusí v následujícím měsíci změnit své chování, aby méně zatěžoval životní prostředí.
Fotky

LAB-O-WEEN V LABYRINTHU

Letos na konci října se naše škola opět naladila na halloweenskou notu. Za podpory Žákovského parlamentu a školní družiny se Lab-o-ween organizoval na 1. i 2. stupni. Kostýmy byly opravdu nápadité, nechyběly aktivity a různé dobroty. Na 2. stupni Žákovský parlament zorganizoval volbu nejlepších masek. Katie, Adina a Anička ze 6. ročníku připravily halloweenskou cukrárnu. Na 1. stupni probíhalo halloweenské učení. Bohužel nám nepřálo počasí, takže nemohl proběhnout odpolední průvod se světýlky na cestě do Petrina, ale i tak si děti den s Halloweenem užily.
Fotky

Na Eiffelovku a ještě dál

Třetí říjnový týden našim šesťákům přinesl poznávání nových krajin, chutí, vůní a hlavně nová česko-francouzská přátelství. V rámci projektu Erasmus+: Mobility jsme se společně vydali prozkoumat krásy Paříže a především zjistit, jak to chodí na naší partnerské škole Lab School Paris. Ve škole nás čekalo vřelé přivítání doprovázené ochutnávkou francouzských sýrů a přípravou palačinek. Náhodě jsme nenechali ani objevování Paříže a navštívili vše, co musí správný cestovatel vidět. Prohlédli si město z vrcholu Eiffelovky, obdivovali večerní Notre Dame, odpočinuli si na plavbě po Seině a ponořili se do minulosti a krásy umění v Louvru. Nepřivezli jsme si z Paříže pouze spoustu zážitků, ale nová kamarádství nejen z řad pařížských dětí, ale hlavně mezi námi šesťáky, a to se počítá.
Fotky

Workshopy s Filharmonií Brno

Minulý týden zažily děti z 1. stupně ve škole workshopy ve spolupráci s Filharmonií Brno. Vyzkoušely si práci s rytmem, hru na vlastní tělo, ale i na rozmanité nástroje. Vybraná témata se propojila s Integrovanou tematickou výukou (ITV). ................................................................................................................................................................................................................................................................ Workshopy se uskutečnily v rámci projektu Škola jako galerie, galerie jako škola za finanční podpory statutárního města Brna.
Fotky

Zahajovací oheň v Petrinu

Ve čtvrtek jsme v družině s dětmi zahájili školní rok! Provázelo nás zpívání s kytarou u slavnostního ohně a hraní her v Petrinu. Užili jsme si POPCORN a opékání rohlíků! Těšíme se na další společné akce v Petrinu!
Fotky

Rok v Labyrinthu 2023

Tak jako každý rok, jsme se i letos všichni společně sešli na celoškolní akci Rok v Labyrinthu. Tentokrát nám děti ukázaly nejen co vše v Labyritnhu zažily, ale také jsme měli příležitost si zažít jaké to je být žákem.
Fotky